Krásný a originální diář = krásný a originální život

Krásný a originální diář mě láká mít krásné a originální sny a plány ...

My hrozivě moderně nemoderní lidi, chceme mít své krásné, originální a stylové diáře a nechceme se věčně zabývat honěním písmenek v mobilu. Navíc když si něco píšu do mobilu je to stručné a chladné, když píšu ručně na papír, tak nevím, kdy přestat…
Sice na mě v klasickém diáři nepípne upozornění jako to dělá můj kalendář v iPhone ale stojí za to. 

Moje kabelka už teď váží asi deset kilo a popravdě mi nikdy nepomohlo ji uklidit. Byla lehčí možná o kilo, což mě zase tak nevytrhlo a všecko co v ní mám samozřejmě nutně potřebuju. Jo i ty dvě knížky!
Beru to jako denní posilování  - chodím, běhám a pobíhám s Váhou, to se počítá ne? 

Každopádně diáře jsou moje prokletí. Každý rok si vybírám ten NEJ pro následující rok a nejen, že si nemůžu vybrat, občas se mi "náhodou" doma objeví i dva... 
To největší rozhodnutí jsem nechala totiž na Ježíkovi. Vyberu si tři své TOPky - je to srdcervoucí si z deseti TOPek vybrat TŘI! A pak je rozešlu potenciálním Ježíšků. No a je to ... jen by mi občas pomohlo, kdyby se mezi sebou domluvili... ale... darovaným koňům na zuby nekoukáme a diáře pravidelně využíváme. Jsem asi blázen, ale popíšu vždy oba…

Víte, ty dražší, stylovější, zakázkové a originální diáře ve mě vzbuzují pocit, že potřebuji žít i originální a naplněný život. Nepíšete do nic blbosti, věčné stížnosti ani je nenecháte prázdnými. Ten diář je rok, mého života a já chci, aby byl stylový a perfektně můj nový rok vystihl. Jo, občas se mi to silně nedaří a prokrastinace je kolem mě hmatatelná. Ale při ohlédnutí nazpět, které dělám vždy o Vánocích, si uvědomím, jak je můj život skvělý a jak se mi daří postupovat dál. Možná, že občas z cesty uhnu a to dost silně – jako když volant strhnete do protisměru a občas jen sedím, dívám se na stěrače co nestíhají shazovat vodu a nedělám nic. Lautr nic. Ohlédnuté nazpět funguje tak, že si projedu diář z předešlého roku a následně zhodnotím situaci. Tehdy si uvědomím, jak mě to nakoplo a posunulo dál. 
Můj první takový diář, který měl to kouzlo mě posouvat a nenechat týdny jen tak plynout byl od Coelha s názvem „Sdílení“ a začala jsem s tím v roce 2014. Předešlé diáře byly takové nemastné neslané, ale u tohohle jsem věděla, jako ho chci použít.

Je to prosté, když se mi ten den něco povede, zapíšu to. Stejně tak zapisuji nápady, básničky (doufám, že se diář nedostane do špatných rukou – oprava, žádných rukou...), novinky, smutné dny... vše. 
Pak také mi slouží k plánování - i když na to moc nejsem... 
Každý týden si zapíšu něco nového, co chci zkusit. Buď je to nový styl kresby, kurz, nebo návštěva nové restaurace, kavárny, upečení nebo uvaření něčeho jiného, nový sport, jiný pohyb, nový strava, nový film, nová zábava… Prostě alespoň jednu novinku, jednu změnu, jeden nový podmět který mi může dát mnoho inspirace ale hlavně obohacuje můj život. 

Vyzkoušejte to, opravdu to stojí za to. Navíc jsou ty diáře tak krásné...

A tak S láskou k psaní 


Angela Fiery


A zde jsou mé letošní Top-ky - možná ještě něco přibyde, je přeji jen říjen... 

Diář cyklické ženy 

někdo má tohohle tématu plné zuby, někdo ho nechápe a jiné změnil život. Ať tak nebo tak, diář se mi moc líbí :)

http://diarcyklickezeny.cz


Inspirační diář - Tvořivost 

Miluji kresby, bloky a diáře od Lucie Ernestové a tenhle mě zaujal svou barevností a tématem - Tvořivost... Každý si tvoříme svůj život každým dnem. Ikdyž jsou někdy pastelky jen v odstínech šedé, tak z toho dokáže vzniknout úchvatné dílo. No opravdu :)
A je v něm i prostor pro omalovávání ... 

https://www.fler.cz/zbozi/inspiracni-diar-pro-zeny-tvorivost-8940991
Diář pro vášnivé Jogíny 

Tak abychom neztratili motivaci do těch dalších dní... K zapisování jógových pokroků a pozitivních činů... heleďte taky vám přijde té pozitivní aury všude kolem až moc? Dobře, tak tedy k zapisování všech činů a nečinů... :) Platí 
Básničkový diář na rok 2018

Víte, normálně tyhle styly diářů nemám moc ráda, ale tenhle mi přišel vtipný a jiný. Citace máme všude a jsme jimi občas zavaleni a ochromeni, ale básničky? 
Super nápad!


Lunární diář ve fialovém a modrém provedení 

Jednou jsem měla lunární kalendář a přišlo mi to jako super nápad. Ale celé je to o víře a souznění s přírodou. Dozvíte se, kdy je vhodné pír zeleninové šťávy, kdy pročistit tělo, kdy si dát zastřihnout nebo obarvit vlasy a kdy zasadit kedluby... 

Líbí se mi, že je malý a v pohodě se vejde i do menších kabelek a mám ráda sleduji fáze měsíce a jeho účinky. Když se na to budete soustředit, tak to vážně sedí... 

https://provedomyzivot.cz/produkt/lunarni-diar-fialovy/Lunární diář 2018

Dříve jsem vlastnila tento lunární diář a všem co se o toto téma zajímají ho vřele doporučuji. Není sice tolik obrázkový jako ten předešlí, ale je plný informací i přesných časech. 
A má magnetické zapínání :)


Noblesní srdcovka
Luxusní diáře od PaperBlanks 2018

Jo jo dostávají mě. Jsou tak úchvatné. Jako když je vytáhnete slečně z 16. století z šuplíku a potajmu čtete její ladné věty...  Ach..
Zbožňuji je a jestli jste je někdy viděly naživo, tak chápete proč :)Hanunka diář 2018

Nevím jestli znáte, ale tahle dáma mě okouzluje už nějaký ten pátek - nebo spíše rok. 
Její autorské kresby postaviček bez obličejíčků zavánejí kouzlem a originalitou. 
Co říkáte? 

https://www.fler.cz/zbozi/diar-na-rok-2018-8954846A naposledy - není to poslední ještě se jich objeví dost, ale prozatím ...

CLEVER MINDS
NOTEBOOK

Znáte? Jejich značka je celkem populární a víte proč? Sama jsem měla tu možnost je vyzkoušet. 
Jejich diáře jsou bez číslování. Ano. Váš rok může začít kdykoli... 
Třeba můj začínal v den po mých narozeninách. Narozeniny byly něco jako silvestr. Končil jeden rok života, začínal druhý. 

Je to super nápad a mají skvělý styl, ale na mě to bylo moc svobody... Ale pro lidi, co vědí své cíle a jsou si pevně za nimi, to je skvělá volba.

https://www.cleverminds.eu
A ještě mi přeci dovolte ukázat Vám jeden poslední ... 
Coelha - už si ho nepořídím, ale byl to jeden z mých oblíbených. 

Rok 2018 nese název Svoboda 
Jak přízračné... 


Tak který jste si vybrali? Nebo máte své vlastní typy? Podělte se, ráda se nechám inspirovat a rozšířím svůj malý seznam :)

S láskou 

Angela Fiery 

Oblíbené příspěvky