Tvořte, sněte a buďte šťastníTak jsem si konečna splnila další svůj sen a vyrobila jsem si bílý venkovní stůl paleťák. Dalo mi opravdu práci sehnat palety a musela jsem své přání vysílat velmi intenzivně, až jsem ho nakonec pustila a ono se uskutečnilo.
Jednoho hezkého dne v práci mi byly nabídnuty dvě palety… no okamžitě jsem si je vzala to dá rozum.

A opět mě to naplnilo a dodalo sebevědomí a důvěru v to, že zvládnu opravdu všecko a že prostě potřebuju tvořit, stále něco malovat, psát v něčem se rýpat, zaprasit celý pokoj a následně i byt s těmi novými závěsy, jezdit se do nekonečna vyptávat zaměstnanců z tvořivých obchodů nebo Hornbachu jak se dělá tohle, na co je tamto a jestli se dá tamhleto spojit s tímhletím a jak to bude reagovat když…
     Už se přede mnou všichni schovávají… vůbec nechápu proč.
Tvorba je Vaše stopa na nějaké věci anebo je to úplně jiný krok, který dodává více inspirace, více touhy, více snů, více dobré nálady, více všeho.
                Je to neprobádaná džungle, čekající až si vezmete potřebné nástroje a pěkně bez rukaviček se pustíte do jejího prozkoumání. Nebojte se zamazat, nebojte se těžší práce, ta nejkrásnější odměna čeká na konci dne, kdy zpocení, unavení a v křeči z jedné polohy při kreslení, vidíte výsledek. Občas je i nejlepší se na něho vyspat, ale mě stačí si dát sprchu a vrátit se k němu se šálkem čaje, kávy anebo se skleničkou vína, pokochat se pohledem a vidět za sebou kus dobře odvedené, ale hlavně mojí práce.


Když tvořím, přesouvám se do jiné reality, do jiných dimenzí svého mozku. Najednou mi dochází plno věcí, které pro mě byly ještě včera naprosto nepochopitelné. Čerpám klid, zvláštní a posvátný klid, který nalézám jen když se rukama zabořím do hlíny a vytvořím hrnek – dá-li se tomu tak říkat. Nalézám jej jen když jsem celá pocákaná barvami a na plátně, papíru či paleťáku je část mého já a mojí fantazie.
                Nemohla bych bez toho žít, čím méně tvořím, tím více jsem nešťastná, demotivovaná a kupodivu i nemocná.
Tvořte…. Kdykoli, z čehokoli, jakkoli.
Tvorba je tou nejlepší terapií na vše.
S láskou
Angela Fiery

Oblíbené příspěvky