Nejlepší dieta současnosti? Naslouchej svému těluNejlepší dieta současnosti?

Naslouchej svému tělu

Diety. Nesmyslné slovo, jaký má vlastně pořádný význam? Jen ho slyším, tak se mi stahuje žaludek a moje tělo se dostává do strachu z toho, co to bude tentokrát. Co mu zase nedám… že by těstoviny, mouku, brambory, cukr (ten chápu), rajčata?Ale to nic není. Teď si vezmi, že své tělo přesměruješ na skvělý, účinný a zdravý směr. Úplně jiný a úplně nový, ale hlavně zdravý a dokonalý. Vždyť tak to tvrdí tolik tisíců lidí. A ty výsledky… Takže nejíme nic s lepkem a laktózou, a přitom nám nebyla nalezena žádná intolerance. Vyřadíme všechen cukr, nebudeme solit ani ochucovat jídla. Přestaneme jíst luštěniny pak maso… pak zase luštěniny budeme jíst ale máslo vyměníme za ghee. Ryby snad ani nekupujeme a když jo, tak nás stojej majlant, protože přece potřebujeme toho lososa z pravých, tekoucích, Norských vod… Jsme nevrlí, nervózní, nespokojení a někdy ani nevíme, co teda vlastně máme jíst, aby nám už konečně bylo dobře, a tak si necháme sestavit jídelníček, který do sebe soukáme, protože nám to fakt nechutná. Ale je to zdravý…Já jako tisíce dalších žen a dívek jsem se nechala strhnout výrem zdravý, který za mě začal vycucávat energii, chuť cokoli sníst a náboj do života. 

Myslím, že v mé hlavě se odehrávala mentální anorexie a z vědomí toho, že sním něco „špatného“ mi bylo zle. Když jsem to přeci jen snědla, tak se objevily výčitky takových rozměrů, že jsem skončila na opravdové lékařské dietě se zdviženým prstem, který mě varoval. Takovýhle detox jsem ještě nikdy nepodstoupila a popravdě ho už ani podstoupit nechci. Paní doktorka – velmi příjemná to žena, mi vysvětlovala, že pro hodně lidí není přirozené se zaškatulkovat do jednoho směru a snažila se mi objasnit příčiny mých problémů, které jsem ve svém nitru znala. Jen si je nechtěla připustit. Domů jsem odcházela lehce přiblblá a s hlavou plnou informací. Hlava mi odmítala brát jednu věc…. „Je to moc jednoduché.“ Poslouchat své tělo, dát mu co potřebuje. Ono je inteligentní a ví o co si má říct a co mu udělá nejlíp. S rukou na srdci říkám, že s vyčištěným tělem to jde snáze. Jste více vnímavý, tělo ví, co chce, a i když jsem se bála nesmyslných chutí na všecko nezdravé, tak se nic takového nestalo. Naopak. Měla jsem chuť na jablka, na ten slastný pocit křupnutí při nakousnutí, na sladkou a trpkou šťávu, na tem pocit v mé puse… jak prosté, úplně se mi sbíhají sliny. Při pohledu na sušenku jsem pociťovala tupou nechuť a když jsem si kousla nějakého keksu, který mi nabídl známý v autě, tak jsem ho musela vyplivnout a tu umělou sladkou chuť zapít vodou…. Nepřeháním… nechutná mi to… A to jsem si občas tu sušenku dala a litovala toho, jak je nezdravá a že jich nemůžu sníst víc. V restauraci jsem se přistihla, jak moc jsem si rozdělila jídelní lístek. 

Byla tam jídla zapovězená – moc kalorií, mouky, oleje…

Jídla, která jsou za odměnu – míň kalorií, mouky, mléka, oleje… - lahodná chuť

A ucházející – salát … bez ničeho, s vysušeným kuřecím masem A jak jsem tam o víkendu tak seděla, bezmyšlenkovitě a naprosto automaticky jsem si objednala salát s tím vysušeným kuřecím masem. Zarazila jsem se, vždyť já bych si nejraději dala tu koprovku…. Proč jsem si ji jen nedala? Protože se učím svému tělu naslouchat, jde to postupně, ale když se na chvíli zarazíte a zamyslíte, tak Vám to tělo poví samo. Nepotřebujete jen striktně dané směry, vytvořte si vlastní. Inspirujte se ale nekopírujteJá si tvořím ten svůj a mám na to deník s názvem

„Jídelníček LP Angel“Naslouchám tomu, co mé tělo chce a pokud je to možné – jakože zatím je, tak mu to dávám v zdravějších a přírodních formách. To proto abych si ho zbytečně znovu nezaneřáděla chemií a mohla ho jasně slyšet. U jídla myslím na jídlo a ani nevíte, jak to pomáhá. 

Přestávám jíst, když pociťuji najezení, nemám potřebu sníst vše na talíři, když vím, že pak budu přecpaná a nafouklá, a to ani doma. Promiň mami a babi, ale tohle je teď můj život. Piju hodně vody a tím podporuji čistění… - prosté a tolik omílané. Je to tak jednoduché, a tak účinné. Pravidelně medituji, protože mi to umožňuje se na sebe řádně napojit. Někdy je tam – v mysli, pěkný maglajz a nepořádek a já chci utéct, to ale není řešení, takže se obrňte trpělivostí a smetákem a hurá na to. Všecko je možné a to co je správné víš hlavně ty Sám/SamaS láskou k jednoduchosti Angela Fiery 

Oblíbené příspěvky