Čerpej ze sebe samé – nabíjej se


Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jak získávat potřebnou energii pro práci, zábavu a klid. Stále jsem vymýšlela další a další věci, které mě měli tu energii dát, jenomže ona mi moc dlouho většinou nevydržela. Druhý den už jsem se těšila zase na středeční lekci jógy a v úterý už vypadala jako zombie. Jo mezitím jsem si stihla odpočnout, ale nešlo se mi pořádně nabít.
Dříve jsem byla cvičící maniak. Zvládla jsem před prací dát dvě lekce s Jillien, třiceti-minutovou procházku a případně kolo nebo brusle. Pak následovala sprcha, práce a večer ještě procházka – musela jsem přeci spálit ty kalorie. Všude jsem chodila pěšky a kdyby to nebylo moc časově náročné, tak budu chodit pěšky i Hradec – Praha.
Jenomže pak přišla rána pod pás a lékaři mi oznámili jednu zajímavou informaci: „Víš, když někdo říká, že nemůže a ostatní mu řeknou, že může ještě dvakrát tolik, tak si z toho neber ponaučení. Ty, když nemůžeš, tak lehni a odpočiň si, prostě nemůžeš. Konec“

A měli pravdu, když jsem si neodpočla, trpěla jsem jako pes. Jenomže ta dobrá energie po sportu a pohybu, ty stále slábnoucí endorfiny, začaly dělat své. Bylo jich málo, jako sluníčka v zimě a já jsem začala mít týden od týdne méně energie a upínala jsem se k dnům, kdy se něco dělo. Bohužel jsem se k nim upínala až moc a jich bylo zoufale málo. Takže mi vlastně energii braly, než dávaly. A tomu všemu těch zdrojů bylo velmi malé množství.
Ale přišla jsem na to. Přišla jsem na tu prostotu bytí a všeho kolem mě.
Pokud miluješ – miluj.
Pokud nemůžeš – nemůžeš.
Pokud chceš – udělej to.
Neomlouvej se za to, co děláš, vždyť jsi to ty. Jedinečná a krásná osobnost.
Až si začneš sebe sama vážit, tak si tě začnou vážit i ostatní.
Ale ta největší pravda mi teprve pomalu přicházela do cesty a nastavila mi drsné zrcadlo.
To, co totiž nosíme uvnitř, vyzařujeme na povrch a přitahujeme si to. Vše okolo nás je jen odrazem nás samotných. Nelíbí? Tak to je na čase si promluvit s duší.
Jediným zdrojem energie jsme pro sebe my sami. Nemůžeme být napojeni na někoho jiného, na jeden den v týdnu, na jednu činnost a ke všemu pak vzhlížet a žít vybití do doby, než ten někdo přijde a než konečně bude ta jógovací středa.
Čerpejte energii do sebe a pro sebe, abyste jí pak mohli obohatit ostatní tápající, kteří se ztratili, a hledají svůj zdroj. Tím nejlepším jsem pro sebe my sami. Jen my víme, co potřebujeme. Jen my víme, co chceme, jen my víme nebo tušíme, kudy vede naše cesta a co nás dovede přes den krásně nabýt abychom jen nepřežívali, ale žili a užívali.
My jsme baterkou i zdrojem. Čerpejte energii do sebe a stanete si silnými svou originalitou a osobitostí.
Kreslete, čtěte, meditujte, jógujte, vařte, pečte, nakupujte, zahradničte, plavejte, běhejte, zakousněte se do dobrého dortu, dejte se voňavý čaj z borůvek a snažte se ty mininabíječe najít všude a zvětšovat ve Vás samotných
S láskou
Angela Fiery
Za co jsem vděčná?
Za úžasnou možnost stát se někomu inspirativním rádcem, při zařizování bytu. Miluji design a miluji zařizování jednotlivých pokojů a bytů jako celku.
Děkuji, že se mi opět vlila nová, tvůrčí krev do žil

Oblíbené příspěvky