Pandora


PandoraDrahé korálky? Ne je to mnohem víc

Znala jsem jí ještě, než jsem se přestěhovala do našeho krásného hlavního města, a to z lákavých obrázků časopisů.

Ani nevím kdy přesně jsem ji viděla poprvé, možná po Vánocích, kdy jsem byla tolik zvědavá proč je tam vždycky taková fronta.

Ceny jsem znala a byla na ně připravená a musím říci, že kdyby ne, tak by mě to asi položilo.


Ale brzy jsem pochopila a kouzlu propadla. Bylo mi úplně jedno, že jsou na ní fronty a že se z toho stala mánie – pro vysvětlení, mám raději méně známější věci, které nemá jen tak někdo – a tím se vlastně dostávám k jádru toho, proč mě to zaujalo.
I když to kupuje na tisíce lidí, tak složit si ten pravý originál je jen na Vás.
Navíc moji milý známý tomu dali docela jiný rozměr, než bych já sama čekala.
Svůj první náramek jsem dostala od „D“ k narozeninám, a to rovnou se dvěma klipy.
První byl Svět – neboť ho chci poznat (kdo v dnešní době ne, že ano) a druhým byla sedmikrásková kulička květin – neboť miluji přírodu a vůni čerstvých sezónních kvítků.
A tak to začalo… všichni dobří známí, věděli o mých snech a trochu mě k nim – pomocí tematických korálků, posouvali. Když je máte na ruce a denně se na ně díváte, tak o nich více přemýšlíte, a navíc v nich vidíte i osoby, které Vám je darovaly.

Když se na ně nyní podívám, tak v jednom vidím své sny, touhy a splněná přání. Vidím Barcelonu – Baziliku Sagrada Familia, kterou jsem dostala s letenkami. Vidím papouška z lesklých kamínků, kterého mi přítel koupil ve Španělsku v městečku, kam jsme se museli nechtěně naprosto utahaní vracet.

Cítím vůni Španělska, Sangrie a jejich delikátní šunky. Cítím větřík pohánějící mraky na obloze a slyším vlny moře. Cítím horkost sálajícího nového města. Cítím splnění svého snu a těšení se na další.

Vidím korálek Prahy – města které mě dostalo na kolena, a nakonec mi pomohlo vstát a ukázalo mi, že to zvládnu příště sama.

Toť je můj cestovatelský klenot s kufříkem, letadlem a sny

A ten druhý? To je láska a nové začátky

Dostala jsem ho opět od známého a jeho zapínání tvoří srdce, které má symbolizovat lásku k lidem, přátelství, zemi a také k sobě samé. A tak jsem to i pojala.

Je to láska a klid. Jsou tam překrásné klenoty od mojí maminky jako ptáček s růžovým bříškem a elegantní labuť. Je tam srdíčko s nápisem Mom, abych nezapomněla, díky komu zde dýchám a žiju.

Je zde srdce z andělských křídel, neboť věřím na zázraky.

A je tady také smějící se Buddha a slon pro štěstí. Jako známka toho, jak moc jsem propadla józe a meditacím a jak moc si přeji navštívit jejích kolébku. Ovšem nemám to být způsob hledání se – ale možná objevím něco nového, co u sebe ještě neznám – cesta do Indie je cesta, jak poznat něco jiného a vážit si tím toho co mám. Je to cesta pro poznání nových hodnot a nových vůní a životů.A proto miluji Pandoru.

Mám ji jako deníček – na jakýkoliv korálek pohlédnu, tak se mi vybaví určitá chvíle, zkušenost a doba.

Mám ji jako nejkrásnější suvenýr

Mám ji jako upomínku na lidi, protože vím, že jich pár už nikdy nejspíše neuvidím.

I když bude mít ptáčka nebo loď dalších tisíce žen, tak pro každou to bude znamenat něco jiného, a tedy se ten přívěsek stane tím nejoriginálnějším, co jen může člověk vlastnit.

Nikdy nebudete vlastnit přesně to co mám já a já nikdy nebudu mít korálek, který máte vy.

Protože příběhy jsou mocné a mění věci, lidi a svět kolem nás i v nás

Přeji Vám krásný sluneční týden a klidné hřmění

S láskou

Angela Fiery

Oblíbené příspěvky