Nespresso What Else? Aneb testujeme kávovary

Aneb – Testujeme kávovaryNespresso mi představilo svou další tvář a já nabyla vědomí, že ji musím porovnat. Dělám to často a přijde mi to přirozené, pokud se jedná o věci. Lidi porovnávat nemohu, to je hloupost, když je každý originál, ale věci, ty jdou a jdou snadněji, než bych čekala.

Měli jsme doma bílého krasavce, a to ještě před týdnem, ale čas se mění a novinky přibývají, tak proč se neposunout dál.

Říká se, že když někam soustředíte svou pozornost, tak si to něco přitáhnete a mě se to povedlo. Zkrátka a bez dlouhého oplétaní – kde se vzala, tu se vzala, krabice s Nespessovou novinkou – Expert and Milk Off – Antracitová šedá.Je to ten nejlepší kapslový kávovar, který jsem kdy viděla.

A proč?
 • Můžete si nastavit teplotu vody
 • Má dokonalý design, který se mi hodí přesně do kuchyně a nezabere ani o místo navíc
 • Zbožňuji jeho barvu- Antracit – zní to tak důležitě …
 • Má volitelné 4 velikosti kávy a k tomu i JEN vodu
 • Má dvě trysky, takže samotná voda si teče odděleně a případně není cítit kafem – i když komu by to vadilo že?
 • Lze ho ovládat na dálku a jako signál, že je na síti, mu svítí elegantní N-logo
 • Kapsli vkládáte velmi jednoduše a nikoli pákově, jako jsem byla zvyklá doposud
 • Navíc kapsle si sama propadne dolů – kávovar ji propustí až tehdy, kdy je káva opravdu hotová – což je Boží, protože když jsem si to korigovala sama, tak jsem dost možná přišla o nějakou tu kapku kafe navíc – to je tragédie…
 • Když je zásobník plný, tak se rozsvítí u horního čudlíku s hrníčkem tečka – myslím, že červená a ta signalizuje, že je plný zásobník a je nutno ho vysypat do recyklačního černého pytle od Nespressa – které Vám rádi dají na všech pobočkách
 • Obsahuje šlehač mléka, bez něhož už nelze žít, jakmile k němu jednou čichnete
 • A samozřejmě při koupi dostanete startovací balíček kapslí
No ten stoj mi seslalo samo nebe. I když musím říci, že když tenkrát přítel přivezl našeho – už nyní – bílého dědouška a já poprvé ochutnala tuhle kávu, tak jsem jí propadla. Vlastně jsem propadla i jejich stylu a butikům v nichž pracují asi ti nejmilejší lidi všech dob…
Jinak tenhle kávový Expert má jednu vtipnou věc. Dá se mu poslat zpráva přes Bloetooth, aby začal dělat kafe.

Jako člověk, co ve všem vidí pohádku a kouzlo jsem si hned začala představovat, jak to asi vypadá.
To z krabiček vylezou maličcí tvorové ve tvaru kávových zrníček a společnými silami vhodí kapsli do kávovaru, dají mi ušlehat mléko bez laktózy a až přijdu domů, tak tam na mě bude čekat božské cappuccino v Nespresso hrníčku, kouřící a vonící a jako odměna za skvělý den v práci bude na podšálku mini Amarantová sušenka. Hmm – to by bylo bájo.
Ale šup do reality…

Třeba mají vycvičené nějaké tajné Nespresso komando, které se dostane do bytu, aniž by to bylo jakkoli znát. Připraví šálek voňavého nápoje a zmizí jako ranní mlha.
Jo aha, já psala zpět do reality… dobře.

Funguje to tak, že si do kávovaru předem vložíte kapsli, stáhnete si do mobilu aplikaci, dáte pod trysky hrníček a když se blížíte k domovu, tak se Expertovi pošle zpráva – vy mu pošlete zprávu, že už jdete a on se spustí. Jen to teda máte bez našlehaného mléka a Amarantové sušenky… Ale nápad je to skvělý a já tleskám…

Jen jsem zrovna ten typ člověka, kterého uklidňuje, když vidí kávu protékat do hrníčku a cítí první vůni, která se z kapsle dostane.

Jako prvním mazlem byl CITIZ and MILK WHITE

Zbožňovala jsem ho. Jak stylem, tak tím, že byl pro mě nejlepším přítelem v nouzích, který mi bez zbytečných keců udělal to kafe, po kterém mé nešťastné srdíčko bažilo… A jak nám bylo spolu dobře…
Nyní jsme ho předali dál a uvítali novou generaci, ale vydržel s námi krásné a po kávě voňavé dva roky…
Co jsme na něm milovala
 • Jeho styl, design ale hlavně barvu. Ta byla a je andělská
 • Vypadal konečně jako bytelný kávovar, a ne jako hračka na kapsli
 • Líbilo se mi pákové otevírání, protože mi přišlo, jako bych se stála mini baristou – jo, jo s kapslovým kávovarem k tomu mám daleko ale ten pocit bytelné, kovové páky v rukou, byl úžasný.
A teď jsem se trochu zasekla… ono totiž všecko, co mě dříve tolik udivovalo předčil najednou nový a mladší mazel Expert a já již k tomu nemám co víc dodat.

S CITIZEM mi bylo blaze a nyní jedeme dál, nemá cenu stát na místě.


Ale světe div se – Vesmír se činil – dostal se mi do rukou ještě jeden z Nespresso mazlíků a tím je CITIZ CHERRY RED – a víte jaký je? Elegantně třešňový, takže v jeden den jsme doma uvítali mini rodinku kávovarů, různých druhů a stylů. Mimochodem byl to jeden z mých nejkrásnějších dní v životě.S jedním jsme se ještě ten den rozloučili a poslali ho rozveselovat mysl, zpříjemňovat život a konat dobro dál. Další dva jsme si nechali.

A můj CHERRY mazel se dostane do mých soukromých, spisovatelských komnat, kde si budu vychutnávat chvíle sama se sebou, sama pro sebe a svou obrovskou láskou – psaním.

Přeji Vám nádherný pátek a naplno prožitý prodloužený víkend

S láskou k Nespressu

Angela Fiery

Oblíbené příspěvky