Jsme otroci slova „AŽ“
Až bude teplo

Až bude léto

Až budu mít dovolenou

Až bude sobota


Až zhubnu

Až zítra

Až budu mít ideálního partnera

Až přestane pršet

Žijeme ve světě AŽ. Je to země, která je přestupným bodem k opravdovému životu. Někdo se na ni nikdy nedostane a někdo na ni vyrostl.

Jako děti ji neznáme, protože žijeme přítomností, ale čím více na nás lidé nakládají povinnosti, tím více se dostáváme my sami do pozadí a čekáme na naše „AŽ“.

Jenže když přijde doba za „AŽ“, tak vymýšlíme další. Neumíme si jen sednout a číst, neumíme se pořádně procházet, aniž bychom v hlavě nevymýšleli další kouty světa „AŽ“. Neumíme si užít tu vytouženou dovolenou, neumíme vypnout.

Cvičit začneme AŽ zítra

Kochat se obrazem budeme AŽ na to bude víc času, tak proč jsme chodili do galerie?

Šťastní budeme AŽ odejdeme z práce

Opravdu klidní budeme AŽ vyděláme hodně peněz

Relaxovat budu AŽ budu mít dovolenou

A ostrov jménem AŽ se zvětšuje

Uvědomili jste si někdy, že „AŽ“ není na mapě? Že není v kalendáři? Že ho neukazují hodiny?

„AŽ“ je jeden velký výmysl v naší hlavě. Staví před nás mezník, kterým si dělíme život na „Před prožitým životem“ a „Čekárnou na život“.

Na ostrově „AŽ“ nežijeme, ale přežíváme.

„AŽ“ se živý jen díky nám. Díky naší energii stále vymýšlet svá další přání a nechat je na ostrově nenaplnění, aby z něho mohl růst.

A pak přijde zlom, kdy se už „AŽ“ nebude dát použít a my přijdeme na to, že jsme moc staří, že už nemáme to pevné zdravý abychom se naučili lézt po horách. Že už nemáme tak krásné a pevné tělo, abychom si mohli vzít ty věčně odkládané šaty. Zjistíme, že už nemáme tolik času, abychom si mohli dovolit jím plýtvat na ostrově „AŽ“.

A teprve tehdy se vzpamatujeme a buď začneme žít s čím máme a jak nejlépe dovedeme anebo nás ostrov „AŽ“ odhodí do spárů útesu zoufalství, lítosti, smutku a sebedestrukce. Proč by si nás nechával, když už mu neposkytujeme dostatečné „AŽ“ na kterém by mohl dál růst a věznit nás.
Uvědomujte si, kolikrát ho řeknete a v jakém ohledu.

Pokud použijete slovo „AŽ“ v případě, který chcete hned udělat, ale nejdříve musíte uskutečnit krok jiný, jako třeba:
„Až tohle za chvíli dopíšu, tak si dám pauzu.“

Je to v pořádku, tady se AŽ stává více než dosažitelným.

Ovšem hrozbou jsou pro nás dlouhodobá a odkládaná „AŽ“ s nimiž zvětšujeme svůj ostrov uvěznění.
V jednou koutě je: „AŽ“ zhubnu, koupím si ty šaty a půjdu se bavit – proč? Kup si je teď a pokud ti nejsou, tak si vyber jiný. Je takových nabídek, tak proč se chceš upínat jen na jednu. Běž se bavit teď protože brzy se tvůj otrokář rozroste a ty zjistíš, že na tohle jsi moc stará – ano, jsme mladí tak, jak se cítíme, ale pokud ti bude šedesát, tak bych nedoporučila nosit ty upnuté krátké šaty, po kterých jsi tak moc toužila v pětadvaceti – ale pohltil je ostrov „AŽ“.

Proto žijte teď v této chvíli a nestavte si tolik vzdušných zámků. Nechci po Vás, abyste přestali plánovat a snít. Sněte, plánujte ale dělejte kroky k naplnění svých tužeb.

Už odmítám čekat na „AŽ“ který mě naučili používat moji vychovatelé. Nechci dál ten ostrov živit a postupně ho v sobě bořím.

Také Vám říkali:
AŽ doneseš dobrou známku
AŽ uklidíš pokoj
AŽ budeš hodná a staneš se tou dcerou/synem podle našich představ
AŽ si to zasloužíš

Tohle, moji milý rodičové, nejde. Takhle se žít nedá. Tímhle z nás nevychováte bystré jedince, ale zaslepené ovce v davu.

A tak tedy to opouštím a jdu si užívat život teď. S tím, co mám. Tak jak jsem. Ano, budu stále chodit do práce, ale užiju si jí a nepotřebuju mít stále AŽ-pátek.

Dneska je den za AŽ tak vyjděte a žijte. Jděte se projít a nemluvte, užívejte si tu svěže zelenou barvu, kterou pro nás umývá a osvěžuje déšť. Že prší? Tak si vezměte deštník anebo si zajděte do kavárny – ale buďte v té kavárně, a ne na ostrově nenaplnění – „AŽ“

Buďte tady, žije teď, dnešek se nebude opakovat.

S láskou

Angela Fiery

Oblíbené příspěvky