Cappuccino z nemléka v Kavárně a Pražírně na VinohradechDo kavárny jsem vcházela po schodech a přišla jsem si, jako bych šla do vinného sklípku. Mají tam krásné prostředí a všechny dolní místnosti stylově vybavené a vyzdobené ála všude cihly a dřevěné židle. Sice bych za chvíli neměla přehled o tom, zda je den či noc, ale moc se mi to líbilo.


Každopádně obsluha se tvářila, že mě zrovna moc ráda nevidí. Nevím, jaký měli den, a tak je nebudu soudit, protože mě obsloužili s rychlostí, ale ten upřímný úsměv nad tím, že vidí nového zákazníka, tam nebyl.Tato kavárna má jedno velké plus. Mají svůj vlastní pražící stroj kde si praží své vybrané druhy kávy.
Můžete zde posnídat, k obědu si dát polévku, nebo toust z domácího chleba či sendvič.

A chcete-li svou sladkou odpolední tečku ke kávě, nabídka je zde opravdu lákavá a vábivá. Pohled Vás to nutí sníst a chuťové buňky jsou potěšeny.

Můžete si dát různé koláče dle denních nabídek, domácí Musli s ořechy, sušeným ovocem, jogurtem a datlovým dipem a budete-li mít štěstí, můžete ochutnat Tapiokový pudink s mangovým pyré.
Prodává se zde alko i nealko. Vína, piva, destiláty.

Prostě si sem můžete přijít s kámoškou příjemně pokafrat ke kafi a dortíku nebo zajít na rande s vínem do příjemného prostředí.

Snad chytnete slečny číšnice v lepší náladě než já.

Já jsem chvíli váhala, zda vejdu, ale pak jsem si řekla proč ne. Poznám jiný prostor – a ten mě nadchl. A ochutnám novou kávu – no to bylo horší.

Dala jsem si Cappuccino s nemlékem a musím říci, že mě to nechutnalo. Neskutečně mi vadila ta nasládlá chuť. Já u kávy potřebuji cítit plnost a aroma. Ne sladkost.

Ale pozor moji milý – není to vina kavárny, ale mého výběru a chutě. Jejich káva skutečně voní – očichávala jsem jí „nenápadně“ u spoluobjednatelky kávy.

Můj problém byl, že jsem nechtěla klasické mléko a nevzala jsem si nabídnuté mandlové – které mi chutná, ale zvolila jsem si doporučené Nemléko.

Problém 1. Nevím, jak Nemléko chutná
Problém 2. V kávě mi nechutná

Ale jak říkám, neudělali to špatně, jen já mám jiné chuťové buňky a tohle pro mě nebylo.

Ale znáte to, musela jsem to vyzkoušet, protože bych třeba zítra mohla umírat a pak bych litovala, že jsem si to nemlékové kafe nedala…

Už vím, jak chutná Cappuccino s nemlékem – nechutná mi.

Kavárna se mi ale stylově i vyznáním moc líbila a hodlám se sem vrátit na to kafe bez nemléka.

A ještě jedna malá vsuvka z „Kavárna Pražírna“ facebooku, která mě pobavila:

Nemléko? Né, mléko. Mléko, ne. Ano, máme.
Máte nemléko? Ano, nemléko máme.
Nemáte nemléko? Ne, nemléko máme.
Nekafe s mlékem? Ne, kafe s nemlékem.

Stránky:
http://www.kavarnaprazirna.cz/

S láskou

Angela Fiery

Oblíbené příspěvky