První trhy v Brandýse nad LabemJéé to bylo zase jednou fajn dopoledne. Na trhy jsem se těšila jak malá a nasávala jsem všechny vůně, které se mi nabízely. Popravdě jsem tam šla hlavně kvůli Pojízdné kavárně Kofein, jejichž kávu zkrátka zbožňuju. Jsem odborně neodborný kafoholik, a i když mi někdy někdo s dobrým úmyslem naservíruje delikátní kávu poslanou z druhého koutu světa, která je šlechtěná více než mini pejsek Tea-cup-puppye a ona mi nebude chutnat, tak už si jí v dalším roce určitě nedám a pokud ano, tak omylem.


Miluji kavárny a miluji lahodnost jejích káv. Někdy mě překvapí, na jazyku se jemně rozplývá a moje chuťové buňky jásají a nechávají se její chutí hladit. A právě takovou kávu, mi nabídla Pojízdná kavárna Kofein a já za ní moc děkuji
Za rohem jsme si koupili ještě něco sladkého na zub. A já nasávala souběžně vůni kávy, která se mi drala do čichových buněk a vůni pečeného kuřete, slaných i sladkých palačinek a klobás.

Na ledě se konala soutěž v maskách a děti se řádně vyřádili. Ihned jsem poznala ty, které jsou v menším provedení jako já a neumějí prohrávat. Já to totiž taky pořádně neuměla a první neúspěch u mě, ve špuntím období, znamenal třísknutím sebou o zem což doprovázel příšerný řev.

Ale kupodivu byly děti z Brandýsa a okolí mnohem více soutěživé a šikovné, než jsem byla já.
Masek se nám zde ukázalo opravdu hodně, od princezny v modrých šatičkách, po malého pejska, který na bruslích jezdil lépe než já a také se nám zde proháněl chlapeček v černé masce s kostlivcem. No bafnout na mě někde za rohem, tak mu tu výhru dám dobrovolně.

Ale nejvíce mě asi bavil chlapeček v kostýmu orla, ten když se sehnul, tak vypadal skutečně jako orel, který si letí pro kořist.

Mimochodem abych se ještě vrátila k masce malého pejska. Musím obdivně pochválit jeho taktiku sbírání hvězdiček na ledě. Spočívala v tom, že se k hvězdě rozjel a pak na ní spadnul, což bylo geniální, protože kdyby dojel až k ní a následně si jí chtěl sebrat, tak by mu jí taky mohl zatím někdo vyfouknout, ale mělo to ještě jednu výhodu. Když na hvězdičku spadnul, tak se většinou ještě trochu sklouznul dál a tím se hladce dostal k další hvězdičce, no geniální pejsek to byl, co Vám budu povídat

Všem dětem, které se zúčastnily patří můj obdiv. Já jsem sice bývala vášnivá bruslařka, ale pouze ta kolečková, na ledě mi to nikdy moc nešlo a druhý den jsem chodila do školy s tolika modřinami, že učitelky chtěly volat na sociálku v domnění, že mě doma bijou. Že jsem ale trdlo já sama, většinou poznali vzápětí na hodině tělocviku. No, co dodat, jsem holt na jiný druh pohybu… Nemůžeme být všichni stejní že?

První trhy byly báječné a já se těším na další. Počasí se již probouzí ze zimních mlh a sněhů a začne nás lákat ven. A povězte mi, co je lepší než se nechat zlákat sluníčkem. Projít se do jiného města a tam si dát na trzích dobrou snídani s horkou lahodou kávou?

S láskou k slunečným dnům a provoněným trhům

Angela Fiery

Oblíbené příspěvky