Jaro volá po zelené energii a detoxu

Jaro volá po zelenéJaro volá po zelené, po detoxu, po očistě, po odlehčení těla i mysli, po čerstvém vzduchu a prvních konvalinkách. Volá po hořké chuti a svěžích jarních procházkách. Už mě navnazuje na terasové dýchánky s domácím ledovým čajem a cvičením jógy při východu i západu slunce. Zatím volím ještě čaj teplý ale už se chystám na lahodné jarní směsi …


Pro mou velkou potěchu máme dvě velké terasy v posledním patře a jedna je východní a druhá západní. Mohu si tak s mým milým užívat sluníčka plnými doušky celodenně a nebo se před ním skrýt, když bude neúnavně hřát a barvit mou kůži do červena. Ale na to si ještě počkám.

Dnešní pondělí je chmurné a na to že první jarní den je právě dnes v 11 hodin a myslím 28 minut, to vůbec nevypadá. Ale jaro je takové proměnné. Patří to k němu, potřebuje vláhu, déšť, sluníčko. Jaro je jako my ženy, také se měníme a jsme náladové. Tak to má být a patří to k nám stejně jako k jaru aprílové počasí. Vždyť má jaro u sebe i Duben, který se – ne nadarmo – nazývá v angličtině April – Apríl :). To bude zase infarktových stavů. Zdravotnictví by mělo posílit….


Od soboty se mi podařilo odlehčit své tělo a konečně trochu zploštit bříško, které začalo být zmateně vypouklé a nechápalo mou snahu o jeho zatažení… A tak jsem se s ním smířila a začala mu dávat stravu, která ho měla hladit a pomalu ploštit.


Odměnilo se mi a stojí to za to. Obrovský výsledek jsem viděla právě v sobotu, kdy jsem si dopřávala kopřivové čaje, bylinkové detoxikační čaje a to celé prokládala vodou.


Zjistila jsem, že čaje jsou takovým všemocně – obyčejným lékem… Jen po nich nesmíte chtít dokonalé a 100% výsledky do hodiny, zvláště pokud Vaše tělo je delší dobu zaneřáděné.
Někdy nechápu proč lidé chtějí vidět výsledky do dvou dnů případně do týdne a pokud se tak nestane prohlásí prostředek za neúčinný a přestanou. Myslete na to, že těch pět kilo jste taky nepřibrali za den ani za týden, chvilku to trvalo a tak to holt bude chvilku trvat i při jejich zbavení.


Já jsem naštěstí přírůst váhy neměla, ale zato mě potrápilo nafouklé bříško a zadržování vody. Pila jsem lymfatický čaj, pravidelně a tak dlouho, jak mi doporučila lékárnice – tedy dva měsíce – dobře byly to necelé dva měsíce.


Nechala jsem ho poctivě vylouhovat 15 minut a hrneček vždy překlopila talířkem.
Bohužel jsem ho po měsíci začala silně nesnášet a prostě nešlo pokračovat déle. Tělo ho nechtělo a tak jsem svou kůru po měsíci a dvou týdnech ukončila.

Hledala jsem, co tedy dělat dále.

Bříško trápilo a do toho mě zrazovala imunita i dobrá nálada. Vzala jsem tedy rozum do hrsti a začala se soustředit na jeden ze základních pilířů v našem životě. Tedy na stravu. Zrekapitulovala jsem si, jak jsem jedla a jak jím a jelikož se mi do podvědomí stále dostávala informace o českém sezónním jídle v té nejlepší kvalitě, tak jsem se tomu začala podvolovat a přizpůsobovat.


Ano, začala jsem zjišťovat co jíst a kdy to jíst. Ale ne co jíst na vypouklé bříško, na otoky, na bolest hlavy. Zjišťovala jsem, co jíst právě v sezóně ve které se nacházíme a víte co? Můj organismus to přijal! A v sobotu jsem se detailněji zaměřila na své tělo a zjistila jsem, že vypouklina na bříšku je pryč, pocit přejedení a těžkosti po jídlech vymizel a moje nehty se přestaly tolik lámat. Moje nálada je sice jarně unavená, ale má mysl se rozzařuje svěžestí a nadějí z nového ročního období.


Jsem opět spokojená a v rozpuku – v tom nejlepším slova smyslu.

A dneska mě čeká 45 minut jógy a plánování jarní výzdoby a jarní výsadby.

Jaro mi totiž dalo nové budovatelské naděje. Okna jsou umyta, záclony a závěsy vyprány a pověšeny, prach z míst, kam normálně nechodím vytřen a vzduch ve snovém bytě vyměněn za energii.


No a tak mi nyní zbývá se pustit do terasového pěstování zeleniny, ovoce a bylinek… Uvidíme jak mi to půjde, tak mi držte pěsti, ať vyroste zdravé štěstí

S láskou k jaru, energii a čistotě

Angela Fiery

PS: abych se vyjarnila i v práci, pořídila jsem si světle zelný (úžasná svěží barva) hrneček od Tescomi – ano byl trochu dražší, ale kvalitou i barvou je božský

Oblíbené příspěvky