Jsme svobodní s haldou papírů a úřady? No moc ne.
Tak dámy a pánové, teď jsem konečně přilétla do pracovního procesu neboť jsem si potřebovala oběhnout nějaké úřady… . Na tohle by mělo být ze zákona volno a proplacený psychiatr, protože se občas nestačím divit.


Někdy si přijdu jako v pohádce o Asterixovi a Obelixovi, kde je stále posílali z úřadu na úřad, z jedněch dveří do druhých a z prvního patra oklikou až do posledního a zpět.

Prostě Kocourkov, ale běda jestli ten papír nepřinesete, pak nastává průser a nikoho kromě vás a vašich pocuchaných nervů to nezajímá.

Říkáme, že žijeme ve svobodné zemi, ale co to je za svobodu, když musíte stále někam na něco nosit papíry a nedej bože, abyste na jeden zapomněly! No to by byl průser. Přestali by za Vás platit pojistné. Kdybyste náhodou přišli o práci, tak Vás pracovní úřad nepřijme a sociální se také přidá, takže máte na krku nezaplacených pár tisíc a k tomu strach o penále a budoucnost. Tomu opravdu říkáme svoboda?

Já jsem naštěstí nic takového řešit dneska nemusela, ale i tak mi ze Zdravotní pojišťovny trochu přebíhal mráz po zádech ze strachu, jestli mám vše správně a jestli papíry sedí tak, jak mají.

Nejhorší na tom je jedna prostá skutečnost… čím více věcí vlastníte, tím více jste vázaní, tím větším otrokem jste.

Máte auto? Platíte pojistky, protože pokud ne, tak jste buď milionáři, kteří tohle neřeší anebo naprostí klikaři, kteří nějakou srážku a nehodu řešit nepotřebují, protože je mine.
Máte dům anebo byt? Platíte – energie, vodu, nájem, hypotéku, provoz…
Podnikáte? Platíte! A nemalé peníze.

Zrovna jsem přemýšlela o nějakém svém podnikání, ale když vidím těch naprosto nepochopitelných a zbytečných poplatků, které naší státní kase nezamávají ani z dálky, tak na to opravdu nemám chuť.

Čím dál více si říkám, že naše krásná republika, je plná historických skvostů, ale moderní myšlení a život ji trochu míjí a činí depresivně špatnou.

Mám Čechy ráda, ale nejraději bych se sbalila o odstěhovala jinam. Když jsem tohle řekla známému, tak se mi trochu vysmál a řekl mi, že jinde bych měla hodně drahou zdravotní péči, ano, neplatila bych sociální s zdravotní a pokud by se něco stalo… .

A teď si to vysvětlím já po svém. Pokud za mě zaměstnavatel nebude odvádět sociální a zdravotní, ale bude mi po pravidelně posílat a já si budu ukládat, nevydělám si takhle náhodou na lékaře sama? Pokud jste zdravý člověk, tak ho ani nebudete potřebovat. A ještě k tomu z toho, co jsem slyšela, je zdravotnictví v jiných zemích – neříkám ve všech – na úplně jiné úrovni. Ne jako u nás, kde Vás sestry seřvou za to, že vypadáte dobře a jste mladí, tak vás přeci nemůže nic bolet. Tohle!!! Si platím? No to si děláte srandu…

Ovšem za předpokladu, že máte zdravotní problémy se to nevyplatí s tím souhlasím. Vše má svá pro a proti… tak to je a bude a kdo ví kde my budeme za rok, že ano?

Jsem depresivní? Ani náhodou! Jsem nabitá ze sluneční energie, kterou tohle krásné pondělí vysílá a těším se na nové příležitosti. Jen se teď budu držet co nejdále od úřadů…

Mějte se krásně a nezlobte tu paní za přepážkou, kterou akorát otravujete

S Láskou

Angela Fiery

Oblíbené příspěvky