Nespresso a moje chvilka – What Else?

Nespresso aneb kavárna u mě doma
Co si představím, když se řekne káva? Buclatý hrníček nadýchaného cappuccina v milé kavárně a nebo vtipný kelímek na cesty s sebou.


Každopádně, je to moje chvilka pohody a relaxace. Již samotnou přípravu kávy nenechávám náhodě a necvakám nervózně čudlíky stylem „Tak už dělej“.

Ne, na to je Káva příliš vzácná a její vůně mi musí projít žilami a vmísit se s krví stejně tak jako chuť a styl podání. I kdyby to mělo být „jen“ v kelímku, tak kávu beru jako svátost a pokud mi nechutná, tak pardon milé kavárny druhou šanci dávám – díky obrovské konkurenci – málokdy.

Jsem zamilovaná do kávy a mám s ní hluboký vztah. Jakákoliv špatnost, které se mi v životě stala končila hrníčkem kávy v kavárně, nebo kelímkem naplněným vůní v parku či uprostřed města. Káva dokáže zmírnit mé utrpení a navodí mi pocit domova a bezpečí. Že jí moc vychvaluji? Ale no tak. Vy, co kávu nepijete mě nemůžete pochopit, ale vy co se mi tolik v milování čerstvé vůně podobáte, mě chápete a souhlasíte se mnou, že ano?

Kavárny jsou skvělá místa a nabývají svého kouzla tehdy, když jejich majitelé a zaměstnanci jsou milovníci a vyznavači kávy a všech jejích podob. Jsou průkopníky a nebojí se pustit se s Vámi do hovoru. V tu chvíli vím, že moje šance na slovo zmizela, ale vystřídal jí blažený výraz. Ano, tady jsem správně, tady to milují a dávají tomu duši, srdce a celý život. Sedím a nasávám jak houba informace a kávu v hrníčku, stejně tak i atmosféru a vůni linoucí se všude kolem mě.

Jedním z mých životních cílů je, mít malou útulnou kavárnu, kam si půjdou lidé rádi posedět, zameditovat, pracovat, uklidnit se, pobavit ale hlavně, vychutnat si tu vůni, styl a chuť lahodného moku v hrníčku. Pracuji na něm a posouvám se dál, věřím, že Vás zde brzy všechny uvítám a pohostím. Nebude to jen o kávě, co by káva byla bez dobrot. Ale budou úplně jiné. Takové o kterých budete povídat a při vzpomínce na ně je zatoužíte opět ochutnat…

Ale do té doby, než se zdokonalím a budu moci Vám naservírovat to nejlepší, co mé srdce uzná za vhodné se s Vámi chci podělit o zážitky s mojí domácí kavárničkou.

Vlastně takovým mým koutkem s krémově bílým strojem od Nessperesa a zlato-růžovými hrníčky imitující kapsle.

Tak a teď jsem na Vás, milovnících kávy, možná zahlédla úšklebek, nebo nechuť: „Vážně napsala kapsle? A to chce vlastnit kavárnu? To bude stát za starou bačkoru.“

Moji drazí, než něco odsoudíte, tak to prosím vyzkoušejte ano? Pokud jste kávu od Nespressa měly a i přes to, že jste vyzkoušeli více druhů Vám nechutnala, tak nečtěte dále, nejspíše bych vás urazila více než by bylo dobré.

Ale pro Vás ostatní, kteří jste kapslové kafe nezavrhly mám úžasnou zprávu. Je to snad jediná kvalitní kapslová káva na trhu. Vyzkoušela jsem asi všechny stroje a jeden po druhém dávala pryč. Z počátku mi jejich příprava přišla jednoduchá a pak jsem také neměla na to si pořídit kvalitní stroj na zrnkovou kávu.

Nebudu jmenovat stroje, které mě zklamaly zato bych Vám představila jeden, který mě nadchnul. Ne nadarmo se říká, že byste měli vyzkoušet vše, než něco naprosto zavrhnete.

Můj přítel měl svého času doma Tassimo a lákal mě na karamelové či vanilkové latte. Musel ale brzy zvednout laťku neboť já nejsem slečna sladká, mě spíše uspokojí slané a kořeněné věci. A tak přišel na jednu mou slabost, která se jmenuje Chai Latte. Dobře, zrovna tenhle Indický nápoj je sladký jako cumel a s kávou nemá nic společného. Je to ovšem jediný teplý nápoj, kvůli kterému bych si Tassimo pořídila.

Ovšem mé kávové chutě to neuspokojilo. Chodila jsem dál do kaváren a zkoušela nová místa, nové kávy a tím i poznávala svět kávy a jeho prostřední, což se mi nyní ukazuje jako veliké pozitivum. A tu přišel bod zlomu, stěhování a s ním i řešení miliónu věcí najednou. Nebyl čas na vysedávání v kavárnách a tam kde jsme bydleli by dobré kafe do kelímku člověk pohledal.
Ale jelikož je má „levná“ polovička milující a myslící na mě, tak mi jednoho krásného dne představit našeho mazlika.

„Miláčku, to je Nespresso.“

Koukala jsem na něj trochu nedůvěřivě a jediné, co jsem mohla v tu chvíli pochválit byl design a marketing, kterým mě mimochodem uchvacují dodnes.

Po prvním doušku kávy Indria ze série Pure Origin, jsem byla v sedmém nebi. Skoro až jsem se bála vyzkoušet jiné kapsle, neboť jsem věřila na svou šťastnou ruku a bála se, že by se mi to při dalším výběru nemuselo tak pěkně povést.

Nyní máme kávovar druhým rokem a všem na něho pěji chválu. Je to ten nejlepší kapslový kávovar jaký znám a jeho káva chutná jako káva, ne jako vyválený prach po zemi.

Mojí nejmilejší chvilkou na relax je ta, kdy zapnu tlačítko a mezitím než naběhne si jdu vybrat kapsli. Do šlehače na mléko dám kvalitní plnotučné mléko a spustím šlehání. Do kávovaru vložím kapsli a pod zobáček svůj oblíbený cappuccinový hrníček. Počkám, až se mi vyšlehá mléko, které pak naliji do hrníčku a následně zapnu volbu malé kávy. Svůj výtvor dovrším pěnou, kterou na našem šlehači neskonale zbožňuju a s hrníčkem se jdu uvelebit na své čtecí křeslo s knížkou.

Je to můj před-relaxový rituál a jsem za něj neskonale vděčná. Miluji ho a děkuji firmě Nespresso, že se mi v pravý čas ukázali.

Mimochodem… pobočky mají na Černém mostě a v ulici Pařížská kam si ráda vyjdu hezky oblečená a bohužel je to jediná věc, kterou si zde mohu koupit. Ale i tak je to zážitek. Všichni jsou krásně upravení a milý. Nabídnou Vám ochutnávku kávy, jakou chcete a poradí s výběrem. I když odcházíte pouze s jedním druhem, tak jsou zdvořilí a nedívají se na Vás stylem „A to je jako všechno? Proto jsem se snažil?“

Musím říci, že vždy nedočkavě vyhlížím jejich limitky a těším se na tu Vánoční. Vůbec bych se nezlobila, kdyby byla s příměsí kokosu.

Prosím Vás, vy co jste odsoudili kapslové kafe to nemáte číst, nyní jste mě pohřbili definitivně že? (díky příchuti kávy)…

A co že na Nespressu kromě kávy tolik zbožňuji?
  • Reklamu na ně dělá George Clooney – What Else?
  • Mají široký výběr hrníčků a příslušenství, které jsou moderní a nadčasové
  • Mají dokonalý „talíř“ na kapsle, který mi můžete pověsit na zeď. (Mám, Mám…)
  • Můžete zde zakoupit mini sladkosti ke kávě, krásně se tím překvapují hosté. Málokdo čeká, že mu dáte mini sušenku nebo čokoládku jako v kavárně.
  • Můžete vybírat z různých stylů a barev, takže si kávovar krásně sladíte s kuchyní
  • Kapsle jsou recyklovatelné a můžete je donést přímo na prodejnu nebo si je nechat odvézt (https://www.nespresso.com/cz/cs/pages/services-recycling)
  • A jejich káva je dokonalá…
  • Tak tedy What Else?
Vám všem, kteří milují kávu, Nespresso a krásné relaxační chvilky s teplým hrníčkem voňavého moku, přeji překrásný podzimní den plný splněných přání a nadějí

S láskou k Vám i ke kávě

Angela Fiery

Oblíbené příspěvky