Dejte mi do ruky teplý nápoj a stres zmizí. Aneb kouzlo Chai LatteVíte co je na zimě a sněhové krajině nejkrásnější? Šálek teplého nápoje v mých tlapkách…
Po včerejší naprosto šíleném dni a noci proleželé každých pět minut na jiné straně postele, jsem byla dnes ráno jako přejetá všemi kamiony na dálnici Praha – Hradec.


Někdy je psychické vyčerpání a stálý boj o místě v životě hodně náročný, to mi věřte. Když už opravdu vím, že organismus nemá sílu bojovat, spát a na normální jídlo nemám pomyšlení, tak se prostě seberu a jdu ven. Musela jsem být v minulosti bludička nebo poutník, protože mě už jen ten pocit, že se ustrojím a půjdu nabíjí neuvěřitelnou energií. Vědět že unesu krosmu a na silnici mě nebude chtít každý druhý chlap násilnit tak se seberu a už mě tu neuvidíte.


Na a tak jsem se ustrojila a šla. Ledový vzduch se mi postupně dostávat pod kůži a já začala na vše kolem nabírat jiné pohled. Víte ono jednu krizi už člověk sám někdy překonává stěží a když jich je více, třeba dvě až tři, tak už to jde opravdu špatně a zvrhává se to o boj o přežití. A do toho tolik nejistot….


Ale nesmíme klesat na mysli a všemu se poddávat, prostě se ustrojte a pojďte ven. Příroda a ranní klid maloměsta mají své kouzlo a já cítím energii v konečcích prstů, v uších, na temeni hlavy a ve všech mých ještě trochu nemocí unavených svalech. Jo, přesně tohle nakopnutí jsem potřebovala.


A teď… zmrzlá a nabitá novým elánem hurá domů. Ještě si zbylých pár marodných dní potřebuji náležitě užít a Vážně se nemíním utápět v depresi a sebelítosti.


Nejkrásnější na příchodu domů je to, že si oblečete své pohodlné kalhoty s kterými byste nešli vynést ani smetí, zachumláte se do huňatého svetru nebo té mikiny kterou chcete už třetím rokem vyhodit ale berete ji na milost kvůli své nostalgii a hlavně kvůli těmhle chvílím. Dojdete do kuchyně, zapnete konvici a do hrníčku si nasypete směs na Chai Tea Latte. Ha! To jste nečekali že jo :). Čekali jste čaj nebo kafe a já to spojila. Nevím jestli tuhle Božskou kombinaci znáte, ale já od té doby co jsem ji chutnala ve Starbucks se po ní mohu utlouci. Jen jsem si sehnala zdravější verze než jsou ty sirupový a ráda se zda s Vámi o ně podělím…
 • Koupíte směs na Chai latte.
Podvod co? No ale přítelovi to prostě chutná, tak si občas zapráškujeme mléko…
My máme tuhle dobrotu od firmy Drink Me a máme hned dvě verze a to klasickou Chai Latte Spiced a ochucenou trochou tropiky Chai latte Mango – moje doporučení: mango by se výborně hodilo do parních letních dní jako studený Chai Latte

 • Koupíme čisté namíchané koření

 • To je už jiný Chai, to mi věřte. Chuť je přírodní a hodně se přibližuje tomu pravému. Ale co mi dalo než jsem ho našla.
  Nakonec ho měl obchůdek Koření od Antonína a název této dobroty je Chai Másala. Vzala jsem si zatím pouze vzoreček ale ten se mi už chýlí do zá-huby a tak plánuju přikoupit další a určitě větší. Tahle Indická dobrota se nepřepije.

 • Koupíte si potřebné koření a uděláte si domácí verzi

 • Už jsem ji dělala několikrát a to hlavně když mé srdce po Chai latté bažilo, ale chtělo ho mít zdravěji než sirupově a práškově. Je to jednoduché, jen se Vám musí podařit sehnat všechny suroviny. Já je sehnala až právě u Antonína – budu ten obchod Chválit a doporučovat opravdu všude, jsou prostě Boží. ( Ne, žádnou reklamu mi neplatí)

  Recept na domácí Chail Masala / Chail Latte – jak chcete :). Bud následovat v dalším článku
  Tak a jelikož já už mám Chai latte nachystán z minulého dne, tak si ho jen ohřeju, dám vyšlehat mlíčko, přidám špetku medu  a jdu se zahrabat s knížkou. Pesimismus a strach? Ty jsem nechala zamrznout a zbytek utopila v lahodném moku.

  Přeji Vám krásné úterý a brzy opět na viděnou

  S láskou k Indii a jejich nápoji


  Angela Fiery


  Pozn.

  Koření od Antonína: http://www.koreni.cz


  Chai Latte práškové:

  http://www.j-plus.cz/cz/kategorie/drink-me-chai–chai-caj.aspx

  Oblíbené příspěvky