S vůní čokolády a láskou k ní – Jordi’s

Život s vůní kakaových bobů – Jordi’s
Žili byli dva mladí hoši, kteří milovali čokoládu. Jednoho krásného dne se procházeli po obchodě a hledali tu pravou, která by jim zpříjemnila odpoledne, či snad vyloudila úsměv na tváři jejich sličným slečnám.


Ale ouha, ať hledali sebevíce, tak se jim nabídka nelíbila. Dívali se na tabulky se složením a jen kroutili hlavami.

„Co to vlastně kupujeme? Je to čokoláda? A kde je ten správný podíl kakaových bobů?“
Drželi v rukou tabulky čehosi a v tu chvíli si oba uvědomili, že je načase lidem a světu ukázat, jak má pravá čokoláda vypadat.

Bádali, učili se, rozvíjeli své vědomosti, zkoušeli, padali a vstávali. A víte co? Oni to dokázali.
Jsou první v České republice, kterým se podařilo dostát metody od bobů po tabulku a udělat čokoládu se složením opravdové čokolády. To mě na jejich práci a výrobcích baví nejvíce. Pokud chci kvalitní čokoládu, která se za čokoládu může skutečně vydávat, tak jdu k nim.
Kam?

Do malého obchůdku na Starém náměstí v Hradci Králové. Ano, to je to město královny Elišky a zde jsem s nimi měla poprvé tu čest. Nikdy předtím jsem o nich neslyšela a tak jsem vstoupila do krámku v barvě čokolády neboť dle mé maminky „Musím taky všude lézt.“
Dívala jsem se na krásné papírové obaly a nestačila žasnout. Ve složení nebyl sáhodlouhý text o tom, co čokoláda obsahuje ( občas mám i pocit, že se tam dočtu, jak jí používat). Byl tam prostý text, vlastně řádek: „Kakaové boby ( ve vybraných procentech) a třtinový cukr.“
Vrtalo mi to hlavou, je to možné? Opravdu jde čokoláda vyrobit tak jednoduše?

Koupila jsem u nich pár vzorků na ochutnání a s hlavou plnou rozporuplných myšlenek je doma zadala do Googlu, no jo strýček Google ví vše.

Rozbalila jsem ten malinký zázrak. Abych Vás s mou první degustací u Jordisu seznámila, tak oni mají bezvadnou věc. Prodávají „ochutnávky“ čokolád, což je malý kousek čokoládky zabalený do papíru a držený provázkem. Je to roztomilé, hezké a nápadité a navíc nemusíte koupit hned celou čokoládu a pak zjistit, že Vám nechutná. Jordis mě totiž okouzlil i příchutěmi, které nabízí, ale o tom za chvilku.

Své první otevření měli v krásném městě královny Elišky v roce 2013. Již jsou s námi třetím rokem a já jim moc fandím. Kdykoliv jedu do Hradce, tak se neopomenu v této voňavé dílně štěstí stavit a okouknout novinky. Samozřejmě odcházím s taštičkou čokolád a to i přes to, že zrovna držím dietu nebo šetřím…

Ale znáte ten slogan o tom, že čokoláda je vlastně zelenina?

Myslím, že to bylo nějak takhle:

„Nechápu, proč všichni naříkají, že nemůžou jíst čokoládu, protože se z ní tloustne. Čokoláda je přece zelenina. Vyrábí se z kakaových bobů a ty jsou co? Zelenina!“
Jen se omlouvá, nevím kdo to řekl, takže autora nemohu zmínit.
A co o sobě řekli Jiří Stejskal a Lukáš Koudelka?
„Po usilovné práci a vzdělávání sebe i zákazníků v oblasti opravdové čokolády, se nám podařilo vybudovat začátkem roku 2012 malou manufakturu na výrobu čokolády od kakaového bobu po tabulku. Od konce první republiky jsme první, kdo se o něco takového pokouší. Podařilo se nám tak alespoň trochu vrátit čas čokolády a proto Vám můžeme nabídnout čokoládu vytvořenou s láskou a péčí v Čechách, v samém středu Evropy. Přejeme příjemné chvíle s čokoládou a děkujeme za přízeň. Za Jordi´s chocolate.“

Skromní hoši že ano?

A jaké jsou moje nejmilejší kousky?

Rustic Vanilla
Složení:
Kakaové boby, třtinová šťáva (sušená), vanilka.
Může obsahovat stopy lískových oříšků a mléka.
Obsah kakaového podílu : 70%

Blend 90%
Složení:
Kakaové boby, třtinový cukr.

Spiced Zázvor
Složení:
Kakaové boby, třtinový cukr, kandovaný zázvor.
Může obsahovat stopy lískových oříšků a mléka.
Obsah kakaového podílu: 63%

Tea Matcha – a ta je super !!!
Složení:
Kakaové máslo, sušené mléko, třtinový cukr, zelený čaj Matcha.
Může obsahovat stopy lískových oříšků.
Obsah kakaového podílu: 40%
A také Chilli a mnoho dalších, dole pod článkem samozřejmě naleznete odkaz na jejich obchod a stránky.

Ovšem nenechte se zmást. Básním tady sice o čokoládě a básnila bych o ní klidně další hodinu až dvě ale tito chytří hoši vymysleli ještě další dobroty.

Mezi ně patří i krabičky. Že si pro ně můžete zajít do papírnictví? Tak to moji milý ani náhodou, takové Vám tam neprodají.

Krabičky od Jordisu obsahují dobroty jako jsou:
Pražené kakaové boby, Kakaový prášek, Horká čokoláda – a tu doporučuji vyzkoušet, jinou už doma nepijeme, Kávová zrna v čokoládě – moje TOPka, Vlašské ořechy obalené v čokoládě se solí, ….

Pokud zavítáte na jejich stránky tak neopomeňte sekci Ostatní. Je tam jeden DOKONALÝ lískooříškový krém, Nutella se může jít zahrabat.
A já Vám povím složení mého lískooříškového snu:

Lískové oříšky 65%, kakaové boby a třtinový cukr … TO JE VŠE!!! Už jsem psala jak Jordis zbožňuju?

V nabídce pak mají ještě jeden a ten se jmenuje Praliné tam jsou lískové oříšky pražené a drcené s třtinovým cukrem.


Až Jordis navštívíte a já věřím, že to bude brzy, tak si u nich na cestu dejte i Florentýnku a horkou čokoládu, která je do krásného podzimního dne jak dělaná.

A pokud nejste z Hradce, tak nezoufejte. Zaprvé mají internetový obchod a za druhé spolupracují s mnoha jinými prodejnami

Zde : https://www.jordis.cz/cs/kde-najdete-nase-produkty.html, si jistě najdete tu svou.

A tak já se s Vámi loučím. Pozavírám knihy o čokoládě a také pouklízím obaly od
miničokoládiček. Při psaní článku jsem vyzkoušela čokoládu a černým čajem a mléčnou čokoládu s kousky kakaových bobů.


V troubě se mi peče čokoládovo-banánová buchta pro přítele a já jsem tak něžně a čokoládově spokojená


Přeji Vám překrásný den, plný sladkých čokoládových chvilek a nezapomeňte, že Vaše tělo není popelnice. Nedávejte do něho potraviny, které mají tolik řádků a tolik divných ingrediencí, že je ani strýček Google pomalu nenajde.


A Vám moji čokoládový kluci, přeji mnoho úspěchů a nových výrobků, abych se opět mohla s radostí a láskou vracet do vašeho příjemného Hradeckého hnízda. Piplejte a rozvíjejte své tříleté dítě, chodit jste ho naučili krásně a já Vám tleskám.


S Láskou k čokoládě a značce Jordi’s


Angela Fiery


PS: Znáte film Čokoláda s Johnny Deppem a Juliette Binoche? Jestli ne, tak ho doporučuji, kdykoli vidím ten film, vzpomenu si na Jordi’s a kdykoli vidím jordi’s vzpomenu si jak Vianne míchá čokoládu a ta se jí lehce a sametově točí jak baletka v hrnci. Hmm. Krásné povolání.


http://www.dvascokoladou.cz/cokoladovny/jordis/

Oblíbené příspěvky